تبلیغات
◕‿-دات فیسبوک◕‿-
صفحه اصلی دانلود صوت و تصویر تصاویر و تـــرول★ جـــــــوک هـا★ طــــنز نوشته ها اس ام اس مناسبتی اس ام اس موضوعی سرگرمی اس ام اس مشاغل RSS

نویسندگان

کلیپ خنده دار درباره کاندیداهای عجیب ریاست‌جمهوری «3» 


فیلم: با سیاست‌های اقتصادی، فرهنگی و خارجه و کابینه‌شان آشنا شوید!

جهت دانلود کلیپ خنده دار به ادامه مطلب مراجعه کنید


از مجموع 686 کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، چهل تن شناخته شده بودند و از این میزان، بیش از انگشتان دو دست در قواره تن پوش ریاست جمهوری این مملکت 77 میلیونی نبودند و سایرین، گروه‌هایی از مردم بودند که از خلأ موجود در قانون اساسی استفاده کردند و با حضور در محل ‌نام‌نویسی، حتی بعضاً بیش از برخی چهره‌های شناخته شده در معرض توجه قرار گرفتند؛ این وضع اما باید در ادوار آتی ادامه داشته باشد؟

به گزارش «تابناک»، اصول 113، 114 و 115 به عنوان ‌مهمترین بخش از اصول مرتبط با ریاست جمهوری در قانونی اساسی کشورمان، همواره چالش برانگیز بوده و یکی از دلایلی که لزوم بازنگری در برخی مواد از قانون اساسی را ضروری می‌سازد، کلی‌گویی در ‌همین مواد و ‌ارائه نکردن تعاریف دقیق‌تر است که مشخصاً به عدم تأمل مکفی برای تدوین قانونی جامع در آغاز نگارش قانون اساسی می‌تواند بازگردد یا به واسطه آن که تجربه ریاست جمهوری در ایران بی‌سابقه بوده، بسیاری از رویدادها، غیرقابل پیش بینی و طراحی قانونی بوده است.

نوع نوشتار این قوانین در موارد متعددی چالش برانگیز شده؛ اما چالش برانگیزترین آنها به اصل 115 باز‌می‌گردد که در آن تنها آورده شده است: «رئیس‏ جمهور باید از میان‏ رجال‏ مذهبی‏ و سیاسی‏ که‏ واجد شرایط زیر باشند انتخاب‏ گردد: ایرانی‏ الاصل‏، تابع ایران‏، مدیر و مدبر، دارای‏ حسن‏ سابقه‏ و امانت‏ و تقوی‏، مومن‏ و معتقد به‏ مبانی‏ جمهوری‏ اسلامی‏ ایران‏ و مذهب‏ رسمی‏ کشور‌» و مرجع تأیید صلاحیت‌ها نیز شورای نگهبان ذکر شده است.

بنابراین، هر شخصی با ارائه عکس و اصل و کپی شناسنامه، می‌تواند در انتخابات ریاست جمهوری ‌نام‌نویسی کند و این مسأله به عنوان نقطه قوت مردم سالاری در نظر گرفته شد اما از چهار دور پیش شرایط عجیبی برای انتخابات ریاست جمهوری پیش آمد و تعداد چهره‌هایی که از فضای سیاسی و حتی اجتماعی کشور پرت بودند و برای دیده شدن به سالن ‌نام‌نویسی وزارت کشور می‌آمدند، افزایش یافت و در واقع فضا به سمتی رفت که ‌نام‌نویسی برای ریاست جمهوری کشورمان به یک برنامه کمدی تبدیل شد.


فیلم:

گویا، فضای کنونی هرچند همین فضای آزاد سیاسی را در کشور به تصویر می‌کشد، در مجموع برای چهره سیاسی کشور مناسب نیست و بی شک اگر قرار باشد روزی به فکر اصلاح قانون اساسی فعلی بود، یکی از اصلی‌ترین قوانینی که نیازمند تغییر است، همین مواد از قانون اساسی است و از این حیث انتظار می‌رود چنین مسأله کلیدی به سال‌های دور موکول نشود.

این مسأله از این حیث نیز با اهمیت است که بسیاری از رسانه‌های بیگانه با استناد بر عدد محدود تأییدصلاحیت‌ها در مقابل شمار ‌نام‌نویسی کنندگان که یک رقم کاذب و متأثر از خلأ قانونی، چنین تبلیغ می‌کنند که اتفاقاً آزادی لازم نیست و مخاطب انگلیسی زبان نیز که از واقعیت ماجرا خبر ندارد، با مقایسه این دو عدد، استدلال مذکور را می‌پذیرد که در واقع سوءاستفاده از آگاهی ناقص مخاطب غیرایرانی است.

«تابناک» درباره کاندیداهای اینچنینی که در دوره اخیر ‌نام‌نویسی کردند، مستندی تهیه کرده که در چهار بخش تقدیمتان می‌کند. در بخش سوم از این مستند، که امروز ‌می‌بینید، با برنامه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاست خارجی و همچنین ترکیب کابینه این گروه از کاندیداها آشنا می‌شوید؛ برنامه‌هایی که با جدیت بیان می‌شود و به نظر می‌رسد این کاندیداهای نه چندان جدی، حضورشان را در این دوره از انتخابات بیش از اندازه جدی گرفته بودند! جالب این که در کابینه این اشخاص، چهره‌‌های مطرح سیاسی حضور داشتند که این نامزدها می‌گفتند تاکنون یک بار هم آنها را از نزدیک ندیده اند!

شاید این مستند بتواند در تسریع تصحیح این قانون کارساز شود؛ قانونی که همچون دیگر قوانین به مرور زمان، با آزمون و خطا و مشخص شدن نقاط ضعف و قوت، نیازمند اصلاحاتی محدود یا گسترده است و الزامات چنین اصلاحاتی در وقت مقرر جنبه عملی پررنگی خواهد یافت. هم‌اکنون بخش سوم از مستند «دموکراسی روی پوست خربزه» را ـ که دو بخش پیشین‌آن ‌در دو روز گذشته به نمایش درآمد ـ ببینید.

جهت دانلود کلیپ خنده دار به ادامه مطلب مراجعه کنیدطبقه بندی:
برچسب ها: کلیپ خنده دار سیاسی، کلیپ طنز سیاسی، کلیپ طنز انتخابات92، کلیپ خنده دار انتخابات92، کلیپ سیاسی92، کلیپ سیاسی، کلیپ کاندیداهای رد صلاحیت شده ریاست جمهوری، کلیپ خن جدید، کلیپ سیاسی خفن 92، کلیپ خفن، ویدیوی رد صلاحیت شده های انتخابات، ایده های خنده دار حکومت داری، کلیپ جنجالی سیاسی، کلیپ سیاسی 92 جدید، کلیپ انتخابات خرداد 92، کلیپ طنز، کلیپ جوک، کلیپ جک، ویدیوی انتخاباتی، دانلود کلیپ جدید طنز سیاسی92، دانلودکلیپ سیاسی، دانلود کلیپ، دانلود ویدیو، دانلود کلیپ خفن، دانلود فیلم جدید انتخاباتی، کلیپ 92،
مطالب مرتبط: کلیپ خنده دار انتخابات درباره کاندیداهای عجیب ریاست جمهوری «1»، کلیپ خنده دار درباره کاندیداهای عجیب ریاست‌جمهوری «2»، کلیپ خنده دار درباره کاندیداهای عجیب ریاست‌جمهوری « 4 و پایانی»،
[ جمعه 3 خرداد 1392 ] [ 07:22 ب.ظ ] [ مهیار ]
ارسال جوک و اس ام اس

در لینک زیر جوک ها و اس ام اس ارسالی شما با نام خودتان در وبلاگ ثبت میشود.


لینک ارسال جوک و اس ام اس


ویژه ها
سفارش ساخت
آمار سایت
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
pagerank search engine optimization